Od piątku bezpłatna komunikacja miejska

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek wchodzi w życie uchwała krakowskich radnych o bezpłatnej komunikacji zastępczej z Bronowic. Przez okres remontu pasażerowie linii 74, 704 i 713 nie będą musieli kasować biletów.

W związku z przebudową ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej mieszkańcy tamtejszych okolic muszą mierzyć się ze zmianami i ograniczeniami w komunikacji miejskiej. Prace potrwają rok, ale tramwaje do Bronowic wrócą po 10 miesiącach. Władze miasta zdecydowały, że mieszkańcom należą się darmowe przejazdy na czas przebudowy.

– 26 września podczas sesji rady miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o zwolnienie pasażerów komunikacji miejskiej z opłat za przejazdy tymczasowymi liniami. Rada Miasta Krakowa przychyliła się do propozycji prezydenta. Przepisy zaczną obowiązywać od 5 października, po ukazaniu się w dzienniku urzędowym wojewody – informuje magistrat.

Autobusy zastępcze numer 704 i 713 kursują co 2-3 minuty, a na odcinku między Bronowicami a pętlą w Bronowicach Małych jeżdżą tramwaje linii nr 74.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus