Opóźniona przebudowa placu Biskupiego. Miasto nie zerwie umowy [ZDJĘCIA]

Plac Biskupi fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Plac Biskupi w nowej wersji miał być gotowy pod koniec października. Do zakończenia prac jest jeszcze daleko, ale wiadomo już, że miasto nie zdecyduje się na zerwanie umowy z wykonawcą.

W październiku, tuż przed pierwotnym terminem zakończenia prac, pojawiły się informacje, że miasto może zerwać umowę z firmą Włomex. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyliczał wówczas, że z prac wycenionych na ok. 4,9 mln zł zostały zrealizowane roboty jedynie za ok. 600 tys. Urzędnicy grozili, że jeśli sytuacja się nie poprawi, rozważą wybranie nowego wykonawcy. To jednak wiązałoby się z kolejnymi formalnościami i mogłoby jeszcze bardziej odsunąć w czasie zakończenie prac.

Wygląda na to, że argumentacja przedstawiana przez firmę Włomex przekonała urzędników zarządu dróg. – Dotychczasowe opóźnienie na inwestycji zostało spowodowane przez prace prowadzone przez gestorów sieci podziemnych – tłumaczy Renata Postawa-Giza z biura prasowego jednostki.

O ile przesunie się ostatecznie zakończenie prac? Tego urzędnicy na razie nie chcą powiedzieć. Wiadomo tylko, że trwają przygotowania do podpisania aneksu do umowy z wykonawcą. – Terminy będziemy mogli przekazać po jego podpisaniu – stwierdza przedstawicielka ZDMK.

Nie pierwsze opóźnienie

Firma Włomex to ta sama, która niedawno przebudowywała przejście podziemne przy Jubilacie. Według informacji przekazanych nam przez ZDMK, w związku z tą inwestycją nałożono na firmę ponad 388 tysięcy złotych kar umownych.

Plac jak nowy

Do zakończenia przebudowy placu Biskupiego pozostało jeszcze dużo pracy. Efekty widać w większym stopniu w zadrzewionej części placu, ale na tym miejscu, gdzie do niedawna funkcjonował parking, rozpoczęło się dopiero usuwanie starej nawierzchni.

Parking w tym miejscu już nie wróci – cała przestrzeń ma służyć jako miejsce odpoczynku dla mieszkańców, z podziałem na kilka stref.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus