Poetka w pustym mieszkaniu, czyli rezydencje u Szymborskiej

fot. Krzysztof Kalinowski

List motywacyjny w formie wiersza? To jeden z warunków dla autorek, które chcą się ubiegać o miesięczny pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej.

Na miesięczny pobyt do Krakowa będą mogły się udać trzy autorki. Kto może się zgłosić? Autorki muszą tworzyć utwory poetyckie i być związane z Dolnym Śląskiem (czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania czy tematykę podejmowaną w wierszach).

Chodzi o projekt „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej”. To nowa inicjatywa Wrocławskiego Domu Literatury i Fundacji Wisławy Szymborskiej.

List pisany wierszem

Oprócz tego zainteresowane takim pobytem autorki muszą być pełnoletnie, mieć na swoim koncie co najmniej jeden tom poetycki (opatrzony numerem ISBN) i być gotowe do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych w Krakowie.

– Ważne jest także, by do składanej aplikacji załączyć opis projektu literackiego, nad którym autorka będzie pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Ocenie jury będzie podlegać także list motywacyjny, ten jednak nie może być zwyczajnym dokumentem – organizatorzy chcą, by miał on formę tekstu poetyckiego – czytamy w komunikacie Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Zgłoszenia zostaną oceniona przez jury, w którym znajdą się przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius: Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.

Jury wybierze trzy autorki, które w ramach projektu pojadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku.

Nabór trwa do 6 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 28 czerwca 2021 roku.

comments powered by Disqus