Prezydent Krakowa zachęca do protestu w Warszawie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na Fecebooku Jacka Majchrowskiego pojawił się apel o wyjazdowym proteście w Warszawie przeciwko podwyżkom energii. – Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii – widnieje w poście.

7 października w stolicy ma odbyć się samorządowy proces pod hasłem „Tylko Ciemność”. – Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem, czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe, gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa – napisał prezydent.

– Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki Skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700% wyższe niż w roku ubiegłym – argumentuje.

Jacek Majchrowski twierdzi, że należy wystąpić w obronie mieszkańców i nie pozwolić na obniżenia jakości ich życia. – Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii – stwierdza.