Trudny tydzień dla pasażerów. Krakowska, Dietla, Łagiewniki

Wyłączony będzie wewnętrzny pas w stronę Kapelanki i dwa pasy w stronę Zakopiańskiej fot. ZTP

W sobotę 23 marca rozpoczyna się przebudowa ulicy Krakowskiej. Równocześnie ruszy naprawa torów w Łagiewnikach.

Do obowiązujących od minionej soboty nowych zasad poruszania się w rejonie remontowanego ciągu do Bronowic dojdą nowe zmiany. Na ok. osiem miesięcy wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ulicy Krakowskiej (o szczegółach pisaliśmy TUTAJ).

Dodatkowo, w sobotę 23 marca przez około tydzień potrwa naprawa zwrotnicy w rejonie pętli w Łagiewnikach, co spowoduje utrudnienia zarówno dla pasażerów, jak i dla kierowców.

Dobra wiadomość jest tylko taka, że w piątek 22 marca zakończą się utrudnienia związane z pracami torowymi między rondem Mogilskim a ulicą Lubicz.

Nocne prace na Dietla

Rozpoczęcie prac na ulicy Krakowskiej, oprócz planowanych na wiele miesięcy zmian w organizacji ruchu, będzie oznaczać też krótkotrwałe utrudnienia dla pasażerów na ul. Dietla. W nocy z soboty 22.03 na niedzielę 23.03 wykonawca musi zdemontować sieć trakcyjną na ulicy Krakowskiej, w tym na połączeniu z ul. Dietla.

Prac nie uda się przeprowadzić w całości w nocy, więc mniej więcej do godziny 8.00 w niedzielę tramwaje nie będą kursować przez ulicę Dietla. Wszystkie linie jeżdżące ulicami Monte Cassino i Kapelanką zostaną skierowane na Kalwaryjską, a ulicą Dietla będzie kursował autobus zastępczy.

Tydzień utrudnień w Łagiewnikach

O ile nocne prace na Dietla nie spowodują dużych utrudnień, o tyle już w Łagiewnikach może być o wiele gorzej. Od soboty 23 marca przez tydzień potrwa naprawa zwrotnic na łuku pomiędzy ulicami Brożka i Zakopiańską.

Dla pasażerów oznacza to wyłączenie ruchu tramwajowego do Borku Fałęckiego. – Trasę do Borku Fałęckiego wyłączymy całkowicie. Linie kursujące w tym kierunku zastąpi autobus linii 708 – zapowiada Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Jak mówi, tych prac nie można było uniknąć, ani przesunąć w taki sposób by nie nałożyły się z remontem na Krakowskiej. Wcześniej ZDMK czekał na dostawę zwrotnic, teraz nie można już czekać. – To jest jedyny możliwy moment. Jeśli te elementy torowiska nie zostaną naprawione, jest ryzyko wystąpienia awarii. Chętnie poczekalibyśmy do wakacji, ale nie możemy – przekonuje Piłat.

Wymiana zwrotnic spowoduje też duże utrudnienia dla kierowców. Wymieniany fragment torów znajduje się częściowo na jezdni. Dlatego przez tydzień wlot w ulicę Brożka będzie zwężony z dwóch do jednego pasa, a wylot – z czterech do dwóch. Ruch z ulicy Brożka będzie możliwy tylko w prawo i na wprost (jednym pasem). Drugi pas do jazdy na wprost i pas do skrętu w lewo będą wyłączone.

Ruch w stronę ronda Matecznego przeniesie się więc prawdopodobnie na ul. Rzemieślniczą. Można się tam spodziewać dużych korków, nad płynnością ruchu ma czuwać policja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus