Unsound Festival nagrodzony Paszportem Polityki

Twórcy krakowskiego Unsound Festival nagrodzeni Paszportem Polityki w kategorii „Kultura zdalna”.

Unsound Festival doceniony. Małgorzata Płysa i Mat Schulz otrzymali nagrodę w specjalnej kategorii – Kultura zdalna. Wyróżnienie zostało przyznane za kreatywne podejście do trudnych warunków, połączenie dobrze zaplanowanej edycji online z odbywającą się już fizycznie kolejną odsłoną imprezy. Twórcy przenieśli wydarzenie do przestrzeni wirtualnej i utrzymali międzynarodową społeczność związaną z organizowanym od lat krakowskim festiwalem muzycznym. 

Nagrodę specjalną zostali uhonorowani twórcy festiwalu - Małgorzata Płysa i Mat Schulz.

Uroczysta gala Paszportów Polityki miała miejsce 18 stycznia.

– Nagroda przychodzi w ciekawym, trudnym roku, w którym celebrujemy swoje 20 -lecie. Przychodzi po dwóch latach ciężkiej pracy. To nie dzieło indywidulane, ale praca całego zespołu: wolontariuszy, artystek, artystów i partner.ów. Unsound powstał z miłości do muzyki otwierającej nas na nowe doświadczenia i miłości do eksperymentów. To przestrzeń otwarta, buzująca społeczną energią, miejscem, w którym każdy i każda jest u siebie. Człowiek potrzebuje kultury niezależnej, odważnej, bez kagańca – powiedziała podczas gali Małgorzata Płysa.

Tegoroczna edycja festiwalu jest planowana w dniach 9 – 16 października.

Kultura zdalna to specjalna kategoria, ustanowiona w 2020 roku za działania, które szczególnie skutecznie zbliżyły twórców i ich publiczność, w błyskawicznej reakcji przenosząc działania do sfery wirtualnej.

comments powered by Disqus