Więcej autobusów i tramwajów na Andrzejki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nie wiesz, czym dostać się na imprezę andrzejkową, albo co gorsza, jak z niej wrócić? Spokojnie, w Andrzejki autobusy i tramwaje pojadą z większą częstotliwością, pojawią się także dodatkowe linie.

Zmiany w nocy z soboty na niedzielę (30 listopada / 1 grudnia)

Linie tramwajowe:

Linie: 62, 64, 69 - będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 15 minut do około godz. 2.00, a następnie co 30 minut. Do godz. 2.00 linie nie będą uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.

Linie autobusowe:

Linie nr 601, 611 - będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut (łącznie co 15 minut). Linie nie będą uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.

Linia nr 604 - zostanie uruchomiona dodatkowa linia nocna na trasie: „Prądnik Biały” - po aktualnej trasie linii nr 904 do przystanku „Nowosądecka”, następnie ulicami: Witosa, Halszki, Stojałowskiego - „Os. Kurdwanów”. Linia będzie kursować z częstotliwością co 60 minut i będzie skoordynowana z linią nr 904 (odjazdy z przystanku „Teatr Słowackiego” będzie realizować 30 minut po pełnej godzinie).

Pozostałe linie nocne będą kursować według rozkładów jak w noce  z soboty na niedzielę.

Zmiany w nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 grudnia):

Linie tramwajowe:

Linie: 62, 64, 69 - będą kursować według rozkładów jazdy jak w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc).

Linie autobusowe:

Linie nr 601 oraz 611 - będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut (łącznie co 15 minut). Linie nie będą uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.

Linie nr 605, 612, 637, 643 - będą kursować według rozkładów jazdy jak w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Autobusy linii nr 605 będą kursować do „Bielan”.

Linie nr 903 i 915 - nie zostaną uruchomione.

Pozostałe linie nocne będą kursować według rozkładów jak w noce z niedzieli na poniedziałek, czyli bez dodatkowych zmian.

Dodatkowo zostaną przygotowane tramwaje i autobusy rezerwowe. Zostaną one skierowane na linie, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie przewozami.

comments powered by Disqus