Zmiany na Krupniczej coraz bliżej. Wykonawca wybrany

Zdjęcie z maja 2022 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedługim czasie mają się rozpocząć prace, w efekcie których fragment ulicy Krupniczej od ul. Szujskiego do Bagateli całkowicie zmieni swój wygląd. Wykonawca prac został już wybrany.

Prace przy budowie sieci ciepłowniczej na ul. Krupniczej trwały od marca do maja i od początku były przedstawiane jako pierwszy etap większych zmian w tym miejscu. W międzyczasie trwały jeszcze formalności dotyczące głównej części zadania, czyli przebudowy ulicy.

Kto i za ile?

Sporym znakiem zapytania był jednak przetarg na wykonanie tych prac, zwłaszcza że w ostatnich miesiącach duża część postępowań kończyła się unieważnieniem z powodu wysokich kwot. Tym razem również oferta znacznie przekroczyła budżet: urzędnicy przewidywali na przebudowę ul. Krupniczej kwotę 5,6 mln zł, a jedyna złożona oferta opiewała na 8 mln zł.

Urzędnicy zdecydowali jednak, że rozstrzygną przetarg, dokładając brakującą kwotę. – Oferta jest wybrana. Ona rzeczywiście jest wyższa, więc to zadanie trzeba będzie dofinansować. Prace niebawem się rozpoczną – zapowiada Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej, który przygotował projekt i będzie nadzorował tę widoczną dla użytkownika część prac. Wcześniej jednak będą jeszcze prowadzone prace dotyczące podziemnych instalacji. Całe zadanie prowadzone jest we współpracy kilku instytucji, w tym MPEC i Wodociągów Krakowskich.

Na razie nie ma jeszcze informacji o dokładnych terminach rozpoczęcia prac ani związanych z tym utrudnieniach. Zgodnie z pierwotnym planem, prace miały się zakończyć do końca września, choć można się spodziewać, że termin ostatecznie trochę się przesunie.

Zasady wjazdu podobne

Zgodnie z projektem organizacji ruchu, przebudowywany fragment ulicy będzie się dzielił na dwa odcinki. Pomiędzy ulicami Szujskiego i Loretańską będzie obowiązywać strefa zamieszkania, natomiast pomiędzy Loretańską a Teatrem Bagatela powstanie woonerf – część przeznaczona głównie dla ruchu pieszego, choć z możliwością wjazdu na ustalonych zasadach.

Grupa kierowców uprawnionych do wjazdu pozostanie taka jak dotychczas: to m.in. osoby dojeżdżające do posesji, służby miejskie i techniczne oraz dostawcy, wyłącznie w godzinach 20-10, na czas rozładunku towarów, konwoju pieniędzy czy czynności technicznych. Dla dostawców zostaną wyznaczone cztery specjalne miejsca, z możliwością postoju do 20 minut.

Więcej o zmianach na Krupniczej pisaliśmy m.in. tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto