Zwycięski projekt Centrum Muzyki doczeka się realizacji

fot. mat.prasowe

– Krajowa Izba Odwoławcza w całości oddaliła odwołanie od wyników konkursu na projekt architektoniczno-budowlany Centrum Muzyki na Grzegórzkach – informuje Filip Szatanik, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego. Propozycja polsko-włoskiego konsorcjum pozostaje zatem aktualna.

Przypomnijmy, że jedna z firm startujących w konkursie na projekt architektoniczny Centrum Muzyki – Konior Studio Tomasz Konior z siedzibą w Katowicach - złożyła odwołanie od decyzji sądu konkursowego. Jego decyzją zwyciężyła koncepcja polsko-włoskiego zespołu projektantów. Przed Krajową Izbą Odwoławczą odbyło się kilka rozpraw,  pierwsza jeszcze w grudniu 2018.

Skąd odwołanie?

Wspomniana firma zarzucała nieprawidłową ocenę zwycięskiej pracy konkursowej, która miała nie spełniać wymogów regulaminu.

– Odwołanie obejmuje zarzut naruszenia regulaminu konkursu poprzez ocenę pracy konkursowej nr 001 [zwycięskiej pracy konkursowej – przyp.red.] z pominięciem spełnienia zasadniczych warunków i oczekiwań zapisanych w regulaminie i załączonych wytycznych marginalizując kluczowe dla zamawiającego – organizatora konkursu – aspekty stanowiące priorytet dla jakości przyszłego kompleksu Centrum Muzyki, nadrzędnej roli rozwiązań funkcjonalnych oraz użytkowych, muzycznej, a szczególnie akustycznej rangi projektu – informowała rzeczniczka prasowa KIO, Magdalena Grabarczyk.

Do tego firma zarzucała również nierówne traktowanie uczestników konkursu. Odwołującym zależało na tym, aby organizatorzy konkursu – województwo i miasto – unieważnili wyniki konkursu i przyznanie I nagrody, jak i uznali, że „zwycięska praca SBS Engineering Group, Kraków, Polska oraz 3TI Progetti Italia – Ingegneria Integrata S.P.A, Rzym, Włochy jest niezgodna z wymaganiami konkursu i nie spełnia podstawowych warunków i wytycznych”.

Centrum Muzyki ma powstać do 2024 roku na Grzegórzkach. Koszt inwestycji to 265 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus