Dzień dobry LoveKraków.pl: Kto wygra walkę ze smogiem?

Dzień dobry w środę. Jak co dzień spieszymy z poranną dawką informacji. Co dziś w prasie? Przede wszystkim kampania wyborcza i problem ze smogiem. Oprócz tego przeczytamy o planowanej budowie ul. Iwaszki, która powstanie w 2022 roku.

Środa na naszym portalu:

Nowa Krakowska znów za droga

Wanda wzięła Burzę

Wtorek na naszym portalu:

„Misiek” na wolności. Wypuścili niebezpiecznego przestępcę http://lovekrakow.pl/aktualnosci/misiek-na-wolnosci-wypuscili-niebezpiecznego-przestepce_27592.html

Piesi oddzieleni od rowerzystów i ścieżki przy mniejszych rzekach http://lovekrakow.pl/aktualnosci/pomysl-miasta-na-bulwary-piesi-oddzieleni-od-rowerzystow-i-sciezki-przy-mniejszych-rzekach_27600.html

Radni chcą terenów zielonych na północy Krakowa http://wybory.lovekrakow.pl/aktualnosci/radni-chca-terenow-zielonych-na-polnocy-krakowa_27593.html

Jest umowa na przebudowę Sceny Stolarnia w Nowej Hucie http://lovekrakow.pl/aktualnosci/jest-umowa-na-przebudowe-sceny-stolarnia-w-nowej-hucie_27596.html

Jacek Majchrowski napisał list do premiera Morawieckiego http://wybory.lovekrakow.pl/aktualnosci/jacek-majchrowski-napisal-list-do-premiera-mateusza-morawieckiego_27601.html

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Kampania wyborcza w oparach smogu

Zieleń i smog to dwa główne tematy tegorocznej kampanii wyborczej w naszym mieście. Prawie każdy kandydat na prezydenta obiecuje walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

„A czas nagli. Jesteśmy na początku sezonu grzewczego i zanieczyszczone powietrze znów zaczyna nas dusić. Mamy już za sobą pierwsze przekroczenia norm” – czytamy w Dzienniku Polskim.

Krakowski Alarm Smogowy (KAS) sprawdził, jak kandydaci chcą to zmienić. W związku z tym na 10 pytań odpowiedziało 5 z nich: Konrad Berkowicz, Łukasz Gibała, Daria Gosek-Popiołek, Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann.

Gazeta Krakowska: Ma być alternatywą dla al. 29 Listopada. Powstanie za… 4 lata

Dziś temat numer 1 w Gazecie Krakowskiej to powstanie ul. Iwaszki, łączącej ul. Strzelców z al. 29 Listopada.

Jak już informowaliśmy tydzień temu w naszym tekście „Nowa droga na Prądniku. Cztery ronda i estakada”, to „jedna z inwestycji, o którą mieszkańcy zabiegali od lat i której brak wymieniali jako dowód zaniedbań na północy miasta”.

W Gazecie Krakowskiej czytamy, że droga powstanie prawdopodobnie w 2022 roku.

Projekt ulicy Iwaszki, która pozwoliłaby odciążyć ruchliwą al. 29 Listopada, miał być gotowy w listopadzie tego roku. Ale tak się nie stanie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował bowiem o zwiększeniu zakresu inwestycji, w ramach której powstanie m.in. wielka estakada nad torami kolejowymi oraz nad ulicami Powstańców i Meiera” – czytamy w środowym wydaniu Gazety Krakowskiej.

Gazeta Wyborcza: Komu przeszkadza reportaż

Wydawnictwo Literackie zawiesza dystrybucję książki „Wojna braci. Bojownicy, dżihadyści, kidnaperzy” Marcina Mamonia – polskiego dziennikarza porwanego przez Al.-Kaidę. Wszystko z powodu sygnałów o możliwości procesu sądowego.

Jak informuje „Wyborcza”, problemy wydawcy rozpoczęły się kilka tygodni temu. Gazeta dotarła do pisma, w którym „Małgorzata Nycz, redaktorka naczelna WL, i Dariusz Kurdziel, dyrektor ds. finansowych, informują, że wydawnictwo „zawiesiło dystrybucję zapasów magazynowych, jak również sprzedaż w wersji e-book”. Redakcja miała otrzymać kilka telefonów, które sugerowały wejście na drogę prawną. Przedstawiciele wydawnictwa nie chcą zdradzić, kto kontaktował się z oficyną, ale stwierdzają, że ktoś zarzuca kłamstwo w publikacji.

comments powered by Disqus