Powstanie parking P&R na Złocieniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Władze Krakowa przymierzają się do budowy kolejnego parkingu w systemie Parkuj i Jedź. Nowy obiekt miałby powstać przy budowanym teraz przystanku kolejowym Kraków-Złocień, pomiędzy linią kolejową biegnącą do Przemyśla, a ulicą Sucharskiego.

W czwartek urzędnicy ogłosili przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej. – Obecnie sytuacja wygląda tak, że PKP PLK przygotowuje przystanek kolejowy, ale w pobliżu nie ma żadnego parkingu – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Łukasz Szewczyk, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Jak informuje urzędnik, opracowanie ma powstać do końca roku. – Dzięki temu będziemy mogli złożyć wniosek o uwzględnienie inwestycji w budżecie na 2019 rok i wybudować obiekt, aby równocześnie z otwarciem stacji kolejowej – podkreśla Szewczyk.

Minimum 200 miejsc

Firma, która otrzyma zlecenie z urzędu ma dokonać analizy ruchu samochodów i określić, ile miejsc parkingowych ma znaleźć się na nowym parkingu. Jednak urzędnicy zdecydowali, że nie może to być mniej niż 200 stanowisk postojowych dla samochodów oraz 30 dla rowerów.

Po otrzymaniu dokumentacji w przyszłym roku urzędnicy mogliby rozpisać przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego obiektu. Parking ma powstać na Złocieniu najdalej do 2020 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus