Setki tysięcy papierosów bez akcyzy na terenie jednego z klubów [ZDJĘCIA, VIDEO]

Materiały prasowe fot. Małopolska Policja

Krakowscy policjanci znaleźli prawie 480 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy – część w samochodzie, a część w budynku gospodarczym na terenie jednego z klubów sportowych. Zatrzymany przy tej okazji 33-letni mężczyzna przewoził też nóż i maczetę.

We wtorkowe popołudnie policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie na jednej z ulic Krowodrzy zatrzymali białego mercedesa. – W środku pojazdu funkcjonariusze ujawnili niemal 180 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, nóż oraz maczetę. 33-letni kierowca został zatrzymany natomiast samochód został odholowany na policyjny parking celem przeprowadzenia szczegółowych oględzin – relacjonuje st.asp. Dariusz Łach z biura prasowego małopolskiej policji.

Magazyn na terenie klubu

Jak się okazało, papierosy transportowane były z nielegalnego magazynu, który był usytuowany na terenie pobliskich obiektów jednego z klubów sportowych. Policjanci przeszukali budynek gospodarczy, a w jego wnętrzu zabezpieczyli zarówno 300 tysięcy papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy, jak i ponad 20 kg krajanki tytoniowej.

W przypadku wprowadzenia na rynek takiej ilości wyrobów tytoniowych Skarb Państwa straciłby blisko 420 tysięcy złotych.

W środę 33-latek usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. złotych, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale