Weekend w pigułce (13–14 października)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed nami kolejny weekend października. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się w nadchodzące dni. Festiwal Danych Komputerów i Gier, Studencki Festiwal Piosenki czy spacer po krakowskich Plantach to tylko niektóre z propozycji.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

W ten weekend do Arteteki zawita prawdziwa retroinformatyka. Festiwal Dawnych Komputerów i Gier przypomni o początkach przygód z komputerem. Commodore 64, Amigi 500, Atari 65XE… Cóż to były za czasy! Wszystkie urządzenia są w pełni sprawne, dlatego też będzie można na nich pograć. Oprócz tego na odwiedzających czeka interaktywna wystawa prawie 100 zabytków informatyki. Wstęp wolny.

Nowa Huta Alternative

Przed nami kolejna odsłona wydarzenia Nowa Huta Alternative. Koncert odbędzie się w klubie Kwadrat w sobotę o godzinie 18.00. Wystąpią Świetliki, Wu-Hae, Apteka, Pudelski, Taraban, Lecter, Snakegarden i Daj Pan Spokój.  Wstęp wolny.

Rusza Studencki Festiwal Piosenki

Przed nami 53. edycja Studenckiego Festiwalu Piosenki. O godzinie 12.00 na placu Szczepańskim rozpocznie się koncert plenerowy „W samo południe” oraz odsłonięcie wystawy „SFP i Laureaci”. Więcej o festiwalu przeczytacie w naszym artykule

Pozdrowienia z krakowskich Plant!

W sobotę warto odwiedzić Planty. O 10.30 i 12.30 odbędą się spacery „Krakowskie Planty – wśród wspomnień, opowieści, zdarzeń”. Zbiórka na placu Szczepańskim przy fontannie (obowiązują zapisy ze wskazaniem tury spaceru spacer.planty@gmail.com). O godzinie 14.00 rozpocznie się rodzinna gra miejska. Zbiórka przy pomniku Tadeusza Boya-Żeleńskiego (Planty przy ul. Straszewskiego). Wstęp wolny, obowiązują zapisy (pozdrowienia.planty@gmail.com – ze wskazaniem liczby osób w drużynie).

Architektoniczny portret miasta

W sobotę o 10.00 rozpocznie się spacer w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Tym razem będą to Kino Światowid i Szkoła Muzyczna. Spotkanie poprowadzi Marta Karpińska. Zapisy pod adresem j.klas@okn.edu.pl.

Vintage i retro

W ten weekend VII edycja Targów Vintage i Retro Kogel Mogel w Tytano przy Dolnych Młynów. W programie m.in. Pokaz mody: stulecie krawców, wiek projektantów. Odwiedzić targi można w godzinach 12.00–18.00. Wstęp: 5 zł.

IV Kiermasz Pogranicza Kultur

Na Małym Rynku trwa IV Kiermasz Pogranicza Kultur. Sztuka ludowa, rękodzieło artystyczne i kuchnia regionalna kultur południowego pogranicza Polski. To wszystko czeka na odwiedzających aż do 21 października. W trakcie wydarzenia do Krakowa zawitają rzeźbiarze, pszczelarze, kuśnierze czy hafciarki.

Art & Food Bazar

W niedzielę warto odwiedzić Stary Kleparz. Po raz kolejny odbędzie się tu Art & Food Bazar, podczas którego będzie można spotkać artystów, dizajnerów, ekologicznych rolników i gotujących profesjonalistów i amatorów. Będzie można kupić zdrowe jedzenie pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Wstęp wolny.

XIII Krakowska Jesień Jazzowa

Trwa XIII Krakowska Jesień Jazzowa. Wystąpią m.in. kontrabasista Barry Guy z zespołem For to End Yet Again, saksofonista Mats Gustafsson czy formacja All Included Martina Küchena. Pełny program dostępny na stronie https://kjj-festiwal.pl/program/

5 dla Niepodległej

W niedzielę o 11.00 rusza 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Bieg na 5 km jest organizowany w ramach krakowskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy biegu 5 dla Niepodległej wyruszą na trasę z tej samej linii startu co półmaratończycy i tak jak oni będą kończyć bieg na głównej płycie wewnątrz Tauron Areny Kraków.

Do teatru marsz

A może jesienny wieczór w teatrze? W sobotę o 19 w Teatrze Ludowym (Scena Stolarnia) spektakl „Hańba” w reż. Marcina Wierzchowskiego. Bilety w cenie 35–45 zł. Tego samego dnia, również o 19.00 w Teatrze Stu rozpocznie się sztuka „Wielki John Barrymore” w reż. Krzysztofa Jasińskiego. W roli głównej Jerzy Trela. Bilety w cenie 70 zł.

 

 

comments powered by Disqus