Bilet miesięczny kupisz w tramwaju

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wtorku 12 stycznia w automatach stacjonarnych i tych w nowszych tramwajach i autobusach można zapłacić BLIKiem. Ale to nie jedyna nowość.

Płatności BLIK są dostępne w 34 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na ulicach miasta, trzech automatach zamontowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach.

Dzięki temu możliwa była też inna duża zmiana. Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych (będzie to 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK). Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM.

Sam proces zapłaty za bilet BLIKIEM jest prosty. Wystarczy w automacie wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty – w tym wypadku BLIK. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie.

Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej. Wystarczy telefon.

comments powered by Disqus