Dwie nastolatki walczyły o życie. Wcześniej piły alkohol

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedzielne beztroskie popołudnie mogło zakończyć się tragicznie dla dwóch nastolatek, które spożywały alkohol nad Wisłą. W pewnym momencie jedna z nich straciła równowagę i wpadła do wody.

Dwie 15-latki piły alkohol na Bulwarze Rodła nad samą wodą. Jedna z nich wstała, straciła równowagę i wpadła do Wisły. Druga z nastolatek rzuciła się koleżance na pomoc.

– Wydobyła ją z nurtu rzeki, jednak z powodu wysokiego betonowego nadbrzeża trzymając koleżankę już nie była wstanie wydostać się na brzeg – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Nastolatka, utrzymując się na wodzie i jednocześnie podtrzymując nieprzytomną koleżankę, wołała o pomoc. Jej krzyki usłyszał jeden z przechodniów, który zaalarmował służby ratunkowe.

Na miejsce przybyli policjanci z Komisariatu Wodnego i wyciągnęli obie dziewczyny na łódkę. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy zabrali nastolatki do szpitala.  – Sprawą teraz zajmą się policjanci do spraw nieletnich i patologii oraz sąd rodzinny – informuje Sebastian Gleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto