Dzień dobry LoveKraków.pl: Powyborcze roszady w Krakowie. Prezydent Jacek Majchrowski wymienia zastępców

Jest ósma, a to czas na nasz codzienny przegląd porannej prasy, która w dzisiejszych wydaniach skupiła się na roszadach kadrowych w najbliższym, otoczeniu prezydenta Jacka Majchrowskiego, o czym w LoveKraków.pl pisaliśmy wczoraj. W gazetach przeczytacie też o sporze w PiS o nowego marszałka województwa i koniach dorożkarskich, które według badań mają się całkiem dobrze. Zostańcie z nami do końca dnia.

Środa na LoveKraków.pl:

Miasto przejmie tereny przy ul. Kopernika. W przyszłym roku zapłaci 30 mln zł: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/miasto-przejmie-tereny-przy-ul-kopernika-w-przyszlym-roku-zaplaci-30-mln-zl_27925.html

Dom im. J. Piłsudskiego. Jaki los czeka zbiory Związku Legionistów Polskich?: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/dom-im-j-pilsudskiego-jaki-los-czeka-zbiory-zwiazku-legionistow-polskich_27909.html

(Nie)bezpieczny Kraków:

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/niebezpieczny-krakow_27892.html

Radni przeciwko wywłaszczeniu parku Jalu Kurka:

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/radni-przeciwko-wywlaszczeniu-parku-jalu-kurka_27922.html

Dzisiaj na naszym portalu:

Beata Kozidrak: Nigdy nikogo nie udawałam [Rozmowa]

Okręgowa Izba Lekarska apeluje o podpisy w sprawie ustawy o szczepieniach

Bajeranckie BMW i poczciwy garbus. Miasto wystawia auta na licytację

Na szarym końcu

Przegląd prasy

Gazeta Krakowska: Powyborcze roszady w Krakowie. Prezydent Jacek Majchrowski wymienia zastępców

Tadeusz Trzmiel nie będzie już wiceprezydentem Krakowa. Z urzędu przeniesie się na posadę prezesa Krakowskiego Holdingu Komunalnego, o czym u nas mogliście przeczytać tutaj. Dla Trzmiela transfer jest opłacalny. Jak informuje Gazeta Krakowska, piastując dotychczasowe stanowisko zarabiał miesięcznie średnio nieco ponad 17 tys. zł. Dla porównania na konto Ryszarda Langera, byłego już szefa KHK wpływało co miesiąc ok. 30 tys. zł. Gazeta podaje, że to nie koniec zmian personalnych. Ze stanowiskiem pożegna się najpawdopodobniej wiceprezydent ds. edukacji i sportu Katarzyna Król, odpowiedzialny dotychczas za politykę społeczną i kulturą Andrzej Kulig miałby zająć się infrastrukturą, a jego miejsce mógłby zastąpić dotychczasowy szef rady miasta Bogusław Kośmider. Jan Muzyk, wiceprezydent ds. rozwoju miasta najprawdopodobniej zachowa swoje stanowisko.

Gazeta Wyborcza: W PiS spierają się o marszałka

Nazwisko nowego marszałka Małopolski powinniśmy poznać za niespełna dwa tygodnie. Nieoficjalnie mówiło się, że miałby nim zostać Rafał Bochenek, jednak na giełdzie nazwisk pojawiło się ostatnio nazwisko ministra Andrzeja Adamczyka, ku któremu ponoć skłania się część działaczy PiS. Jak mówi się w partyjnych kuluarach, informacja o kandydaturze Bochenka mogła być wypuszczona po to, by go zdyskredytować. Działacze twierdzą, że prezes Jarosław Kaczyński nie jest wielkim zwolennikiem Bochenka, który jest najliższym współpracownikiem odwołanej ze stanowiska, byłej premier Beaty Szydło. Na Nowogrodzkiej coraz częściej słyszy się, że nowym marszałkiem miałby zostać obecny minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który miałby odejść z rządu.

Dziennik Polski:Urząd: Dorożkarskie konie mają się dobrze

Magistrat opublikował wyniki kompleksowych badań 48 koni ciągnących krakowskie dorożki na Starym Mieście. Specjaliści kontrolowali stan zwierząt od 7 sierpnia do 12 września. Kontrola obejmowała m.in. parametry fizjologiczne, biochemię krwi, mikrobiologię w miejscu postoju i, co ważne dzienny przebieg czworonogów i poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jak wynika z badań, wysokie temperatury nie spowodowały istotnych zmian w paametrach krwi koni, konie nie były odwodnione, nie dochodziło też do nagrzewania się ich kopyt. Miasto zapewnia, że dba o konie. Gazeta przypomina, że ostatnio prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników, którzy mieli zaniechać czynności zapobiegających narażeniu koni na niebezpieczeństwo w czasie największych upałów.

comments powered by Disqus