Weekend w pigułce (19 – 21 lutego)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Teatry, muzea i kina otwarte po długiej przerwie czekają na widzów. Można również wybrać się na spacer śladem świetlnych instalacji. Dzieje się w Krakowie!

Nim wstanie dzień

Od najbliższej soboty w przestrzeni miejskiej pojawią się artystyczne instalacje. Prace krakowskich artystów miały być pokazane w sylwestrową noc, ale ze względu na ogłoszone wówczas przez rząd restrykcje, plenerowa wystawa musiała trochę poczekać. Ze względu na oświetlenie, lasery, animacje, specjalnie skomponowane dźwięki, plenerową wystawę najlepiej oglądać po zmroku.

Wystawa „Nim wstanie dzień – spacer po krakowskich instalacjach artystycznych” potrwa od 20 do 28 lutego.

Więcej >>> Świetlne instalacje w różnych miejscach miasta. Rozbłysną po zmroku

Wyprawa do świetlnej krainy czarów

To już ostatnie dni świetlnej wystawy Alicja w Krainie Czarów w Ogrodzie Doświadczeń, która będzie otwarta jeszcze tylko do 28 lutego. Wystawa czynna codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 17.00 – 21.00. Bilety można zakupić wyłącznie online.

Cricoteka znów otwarta

Cricoteka ponownie otwarta dla odwiedzających. W budynku przy ul. Nadwiślańskiej można oglądać wystawę „Cargo” Marka Chlandy.  „Cargo” jest otwarte dla publiczności od czwartku do niedzieli, w godzinach 11:00 - 19:00. Bilet wstępu upoważnia do wielokrotnego wejścia na "Cargo" do końca marca 2021.

Łaźnia Nowa również wraca do gry

Łaźnia Nowa dołącza do grona otwartych teatrów i zaprasza w weekend w swoje progi. W ten weekend widzowie będą mieli okazję zobaczyć głośny, wzruszający monodram „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej. Spektakl zostanie zagrany w sobotę i niedzielę (20 i 21 lutego 2021) o godzinie 19:00.

„Słoneczni chłopcy” w Teatrze KTO

Już w ten weekend Teatr KTO zaprasza na premierę spektaklu „Słoneczni chłopcy” (reż. Paweł Szumiec). W rolach głównych zobaczymy Leszka Piskorza i Jacka Stramę, którzy wcielą się w Willy’ego Clarka i Ala Lewisa.

Teatr Groteska zaprasza na spektakle

Już w najbliższy weekend ponownie otwiera dla widzów drzwi Teatr Groteska. W repertuarze  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego, ze scenografią Małgorzaty Zwolińskiej, muzyką Jacka Stankiewicza i choreografią Macieja Florka. Spektakl można zobaczyć 19, 20 i 21 lutego.

Niezwykłe dzieło w Europeum

W Europeum widzowie mogą zobaczyć niezwykły obraz „Madonna z Dzieciątkiem” autorstwa włoskiego malarza Giovanniego Battisty Salvi, znanego jako Sassoferrato. Dzieło prezentowane w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie będzie dostępne dla odwiedzających do 21 marca.

Pokaz specjalny na Wawelu

Tylko do końca lutego w Zamku Królewskim na Wawelu można bezpłatnie zobaczyć renesansową zbroję Zygmunta Augusta. Zabytek to dar od Węgier dla Polski.

Więcej >>> Dar Węgier dla Polski. Zbroję Zygmunta Augusta można bezpłatnie oglądać na Wawelu

„Trzy siostry” przedpremierowo

Teatr Stu wznawia działalność. Na początek premiera dzieła Antoniego Czechowa „Trzy siostry” w reż. Krzysztofa Jasińskiego.  Premierowe spektakle odbędą się 18,19,20 i 21 lutego.

Opera Rara zaprasza na spektakl na żywo

Festiwal Opera Rara trwa w najlepsze. Co prawda do tej pory online, ale w tym tygodniu organizatorzy zapraszają widzów na spektakl na żywo. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Il ballo delle Integrate” (19,20 i 21 lutego). Początek o godz. 19.00.

Wiedeńczycy z Sinfoniettą

W najbliższy piątek o godz. 18.00 na platformie Play Kraków będzie można zobaczyć koncert Wiedeńczycy z Sinfoniettą: Sophie Dervaux. Wydarzenie będzie dostępne tutaj: https://playkrakow.com/vods/vod.802

Smok i Agamemnon, czyli propozycje „Słowaka”

Sporo dzieje się również na deskach Teatru Słowackiego. W repertuarze znalazły się propozycje takie jak „Smok” i „Agamemnon”. Spektakle można zobaczyć od piątku do niedzieli.

Kina moc

Zespół Kina pod Baranami informuje, że z radością rozpoczyna kolejny kinowy tydzień. A to ze względu na liczne wizyty na seansach.  W najbliższych dniach na dużym ekranie cztery tytuły: „Proste rzeczy”, „Niepamięć”, „Słudzy” i „Metamorfoza ptaków”.

Kina Agrafka i Kika również zapewnią mnóstwo filmowych emocji dla widzów w każdym wieku. Na ekranach obu kin zagości ponownie  dramat „Na rauszu" , nominowana do Złotych Globów komedia „Palm Springs" i rumuńska komedia La Gomera oraz przedpremierowo „Jeźdźcy sprawiedliwości" w reżyserii zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena. Kika zaprasza również na pokazy z nowohoryzontowego pakietu przedpremier nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmowych świata, w piątek i sobotę na dużym ekranie „Czarownicy miłości”.

Na pokazy filmu „Palm Springs” zaprasza również kino Sfinks w Nowej Hucie. Warto sprawdzić również co przygotowało dla widzów Kino Kijów. Wśród propozycji m.in. „Czyściec”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” czy „Szarlatan”.

Kino Mikro zaprasza natomiast na przedpremierowe pokazy „Jeszcze jest czas”, reżyserskiego debiutu Viggo Mortensena.

comments powered by Disqus