Weekend w pigułce (29–31 maja)

fot. mat.prasowe Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Kolejne muzea otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, seanse filmowe można oglądać pod chmurką, ale i nie ruszając sie z kanapy. Sprawdźcie, co dzieje się w ten weekend!

Seanse pod chmurką

Czas na kolejne seanse w ramach kina samochodowego. Przy stadionie Wisły w piątek wieczór zobaczymy film „Na noże”, a w sobotę produkcję „Dżentelmeni”. Początek pokazów o godz. 21.00.

Na seanse filmowe zaprasza również Kino pod Baranami, które uruchomiło kino samochodowe przy ul. Rozrywka. W piątek o 18.45 zobaczymy film „Podły, okrutny, zły”, o 21.00 „1917”, a o 23.15 „Dziedzictwo”. W sobotę o 11.00 „Gang zwierzaków”, o 13.00 „Był sobie pies”, o 15.15 „Mayday”, o 18.00 „Parasite”. Sobotni wieczór zakończą pokazy filmów „Oficer i szpieg” o 21.00 oraz „Wilkołak” o 23.30. W niedzielę kino zaprasza na film „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru” (11.30), „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” (13.30), „Ból i blask” (15.45), „Niedobrani” (18.30), „John Wick 3” (21.00).

KFF czas start!

W niedzielę, 31 maja rozpoczyna się 60. jubileuszowa edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Tym razem widzowie będą mogli oglądać najlepsze dokumenty, animacje i krótkie fabuły nie ruszając się z kanapy – wszystkie pokazy filmowe, koncert czy spotkania z twórcami odbędą się wyłącznie online. Więcej informacji >>> Krakowski Festiwal Filmowy w wersji online
Rynek Podziemny otwarty dla zwiedzających

Już w sobotę, 30 maja, Rynek Podziemny będzie ponownie otwarty dla zwiedzających. Trzeba pamiętać o maseczce i zachowaniu dystansu od innych zwiedzających. Bilet wstępu można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet.

W Starym Mieście można już odwiedzić Barbakan, Mury Obronne, Wieżę Ratuszową i Pałac Krzysztofory. W kolejnych dniach Muzeum Krakowa planuje otwarcie kolejnych oddziałów.

Muzeum Narodowe zaprasza do kolejnych oddziałów

Od 30 maja dla zwiedzających będą dostępne dwa kolejne oddziały Muzeum Narodowego. To Pałac Biskupa Ciołka i Dom Jana Matejki. Do tej pory otwarte oddziały – m.in. Gmach Główny i Sukiennice, odwiedziło prawie 2000 osób. Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://mnk.pl/
Wycieczka na Wawel

Mieszkańcy od dłuższego czasu mogą już odwiedzać wzgórze wawelskie. Otwarte są oba dziedzińce i ogrody renesansowe, Smocza Jama i Baszta Sandomierska. Oprócz tego Zamek Królewski udostępnia odwiedzającym dwie ekspozycje – Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Szczegóły: https://wawel.krakow.pl/

Festiwal Muzyki Filmowej online

Gdyby nie pandemia, przełom maja i czerwca upływałby pod znakiem Festiwalu Muzyki Filmowej. Organizatorzy nie pozostawili jednak fanów filmowej muzyki z niczym. Każdego dnia na facebookowym profilu publikowane są koncerty, wspomnienia i premierowe recitale – od spokojnych, kojących cyklów Cinema Chorale i Cinematic Piano aż po widowiskowe gale zrealizowane w Tauron Arenie Kraków.

comments powered by Disqus