Wypadek na A4. Zablokowane dwa pasy w kierunku Rzeszowa

fot. Kacper Mularz/FB
GDDKiA informuje o wypadku na trasie A4 na odcinku drogi pomiędzy węzłem Kraków Bieżanów a węzłem Niepołomice.
Do wypadku doszło nieopodal MOP Podłęże (Zakrzów) na trasie w kierunku Rzeszowa (pikietaż: 434+000). 

- Samochód ciężarowy z naczepą leży wywrócony na bok w pasie rozdziału między jezdniami. Zablokowane są lewe pasy na obu jezdniach. Przyczyną zdarzenia był wystrzał przedniej opony w pojeździe. Tworzą się długie zatory w obu kierunkach - informuje GDDKiA.

Zablokowane są lewe, szybkie pasy obu jezdni. Ruch po obu jezdniach odbywa się prawymi pasami ruchu. GDDKiA przewiduje, że utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 10-11 i później.

Nikt nie został poszkodowany.

Aktualizacja (10:39) - przewrócony pojazd został rozładowany i podniesiony na koła. Rozładowany z pojazdu ładunek (drewniane palety) zostały ułożone na lewym pasie ruchu w kierunku Krakowa, gdzie oczekują na załadunek na sprawną naczepę. W Kierunku Krakowa ruch odbywa się pasem prawym i po części awaryjnym. W kierunku Rzeszowa aktualnie ruch odbywa się poprzez MOP Podłęże – ręczne kierowanie ruchem przez straż pożarną - podaje GDDKiA.

Długość zatorów w kierunku Krakowa to ok. 7 km (15 min opóźnienia), w kierunku Rzeszowa natomiast ok. 3 km (kilka min opóźnienia). Utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 13.

- Po zakończeniu utrudnień w miejscu zdarzenia do jutra do godz. 6 pozostanie zmieniona organizacja ruchu (ograniczenie prędkości do 80 km/h) ze względu na poważne uszkodzenie barier energochłonnych w pasie rozdziału – bariery będą naprawiane prawdopodobnie dzisiaj w godzinach nocnych - informuje GDDKiA.

Aktualizacja (godz. 11:15) - przewrócony pojazd został usunięty z autostrady.

Aktualizacja (godz. 12:00) - trwa sprzątanie i załadunek palet z lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Krakowa. Zablokowane lewe pasy ruchu w obu kierunkach. W kierunku Krakowa zator 1-2 km.

Aktualizacja (godz. 12:55 – zakończenie utrudnienia. Ruch w obu kierunkach odbywa się już normalnie.

comments powered by Disqus