Dzień dobry LoveKraków.pl: Ratownik skuty nad Bagrami

Bardzo ciekawe informacje przynosi dzisiejsza prasa. Na przykład koszt budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową może wzrosnąć o 100 mln zł.

Poniedziałek w naszym portalu:

Konferencja PiS bez krakowskich liderów

„Drużyna Jutra” Koalicji Obywatelskiej

Kolizja z udziałem B. Szydło

Pole słoneczników na rondzie Barei [ZDJĘCIA]

Ekościema huty?

 

Dziennik Polski: Skażony grunt

Budowa tramwaju na Górkę Narodową wciąż się nie rozpoczęła, a piętrzą się kolejną problemy. Koszty inwestycji szacowanej na 326 mln zł mogą wzrosnąć o kolejne 100 mln. Grunt na którym ma powstać nowa pętle jest skażony m.in. metalami ciężkimi i prawdopodobnie trzeba będzie go „wymienić”.

Gazeta Krakowska: Awantura nad Bagrami

Przed kąpieliskiem nad Bagrami ustawiony jest znak zakazujący ruch w obu kierunkach. Pracujący tam ratownicy wodni zostawiają za nim jednak samochód, by móc skryć się w razie burzy, na co mają mieć zgodę urzędu. Według patrolu straży miejskiej jeden z ratowników miał się arogancko zachowywać, więc została wezwana policja. Funkcjonariusze skuli mężczyznę i kąpielisko zostało zamknięte. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

Gazeta Wyborcza: Kraków da schronienie osobom transpłciowym

Kraków obiecuje pieniądze dla pierwszego w Polsce ośrodka, w którym schronienie znajdą wszystkie kobiety: ofiary przemocy, cudzoziemki, lesbijki i osoby transpłciowe. Wiceprezydent Andrzej Kulig przekonuje, że znajdą się fundusze, którymi magistrat wesprze działający od trzech lat ośrodek przy fundacji Głos Serca. Na ten cel potrzeba około ośmiu tysięcy złotych miesięcznie.


comments powered by Disqus