GDDKiA odkrywa karty. Dwujezdniowa droga do granicy ze Słowacją

Do 10 sierpnia zainteresowane firmy mogą składać oferty na opracowanie studium dla budowy drogi dwujezdniowej między Rabką a przejściem granicznym w Chyżnem.

Jak mówi Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, studium korytarzowe jest podstawowym dokumentem projektowym, przedstawiającym kompleksowo nowe drogowe zamierzenia inwestycyjne.

– Jest to pierwsza dokumentacja projektowa, która określa lokalizację pasa terenu pod nową drogę, z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Dokumentacja ta służy inwestorowi do wstępnej oceny sensowności zamierzenia inwestycyjnego i argumentacji za lub przeciw dalszym pracom projektowym – wyjaśnia przedstawicielka rządowej agencji.

Zgodnie ze wstępnymi planami, droga krajowa ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a dopuszczalna prędkość mogłaby wynosić 110 km/h.

Zainteresowani przetargiem wykonawcy mogą składać oferty do 10 sierpnia. Zwycięska firma na opracowanie dokumentacji będzie miała 15 miesięcy.

comments powered by Disqus