Policjanci uratowali kobietę na przejeździe kolejowym

Przejazd kolejowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu ulic w Skawinie, funkcjonariusze zauważyli unieruchomiony pojazd na przejeździe kolejowym oraz stojącą obok niego bezradną kobietę.

– Natychmiast przystąpili do działań i zepchnęli pojazd w bezpieczne miejsce, celem uniknięcia katastrofy w ruchu lądowym, gdyż w każdym momencie mógł nadjechać pociąga – informują.

Kobieta poinformowała policjantów, że auto nagle doznało awarii, przez co zgasł silnik w momencie, kiedy wjechała na przejazd kolejowy. Jeden z mundurowych, z uwagi na posiadane umiejętności mechaniczne zdiagnozował usterkę i ją usunął, dzięki czemu kierująca mogła bezpiecznie kontynuować dalszą jazdę.

Po zdarzeniu, na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie kobieta złożyła pisemne podziękowania za postawę naszych policjantów i udzieloną pomoc: „Dzięki takiej postawie tych funkcjonariuszy odzyskałam wiarę w Policję, uchronili mnie przed niebezpieczeństwem oraz naprawili mój pojazd” – napisała w liście.

comments powered by Disqus