Są wyniki przetargu na „prezydenckiego” Lexusa

fot. Krzysztof Kalinowski

Nowe władze Krakowa wystawiły na sprzedaż limuzynę, którą używał w sprawach służbowych prezydent Jacek Majchrowski. W pierwszym podejściu nikt się do przetargu nie zgłosił.

Na początku czerwca miasto ogłosiło przetarg na samochód, którego używał były prezydent Krakowa. Cena wywoławcza Lexusa ES 300H Elegance wyniosła nieco ponad 155 tysięcy złotych. Auto miało przejechane około 80 tys. kilometrów.

Decyzja o sprzedaży samochodu, który kojarzył się krakowianom z luksusem i zamknięciem na społeczeństwo, została dobrze odebrana. Dla krakowian prezydent nowoczesny, który jest na nich otwarty, a przy okazji dba o środowisko, to taki, który zamiast auta wybiera rower bądź komunikację miejską.

Urząd czekał na oferty do 20 czerwca. W piątek opublikowany został dokument informujący o wynikach przetargu: „W wyznaczonym terminie tj. do 20 czerwca 2024 r. do godziny 10.00. nie wpłynęła żadna oferta kupna samochodu osobowego” – widnieje w komunikacie.

W takich przypadkach, jeśli urzędnicy zdecydują się na ponowne ogłoszenie przetargu, kwota bazowa najprawdopodobniej zostanie obniżona.