Weekend w pigułce (2 – 4 października): Wirtualny Unsound Festival, nowy sezon w Filharmonii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spektakl na motywach korespondencji Szymborskiej i Herberta, wirtualny Unsound Festival czy nowy sezon w Filharmonii. Jak spędzić pierwszy październikowy weekend? Podpowiadamy.


F
„Kochana Wisełko, Najdroższy Zbyszku”

 

Już w sobotę na deskach Starego Teatru premiera spektaklu „Kochana Wisełko, Najdroższy Zbyszku” w reż. Mikołaja Grabowskiego. Przedstawienie opiera się na motywach korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.

Premiera spektaklu „Kochana Wisełko, Najdroższy Zbyszku” już 3 października na Nowej Scenie Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1). Kolejne spektakle 4, 6 i 7 października.

Filharmonia zaczyna nowy sezon

Już w ten piątek (2 października) Filharmonia Krakowska inauguruje nowy sezon. W odnowionej sali koncertowej przy ul. Zwierzynieckiej 1, odbędzie się uroczysty koncert inaugurujący. Podczas koncertu Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batuta Wojciecha Rodka wykonają Missę Cellensis Hob.XXII:5 Josepha Haydna. W partiach solowych wystąpią: Joanna Radziszewska-Sojka – sopran, Aleksandra Kalicka – alt, Karol Kozłowski – tenor  oraz Sebastian Szumski – bas. Koncert powtórzony zostanie w sobotę, 3 października br., o godz. 18.00.

Weekend z Perfectem

W piątek i sobotę w Tauron Arenie Kraków wielki jubileusz zespołu Perfect. Grupa świętuje 40-lecie istnienia. Kiedy zespół planował swoją ostatnia trasę, nie przewidywał, że pandemia koronawirusa pokrzyżuje te plany. Teraz Perfect powraca, a w Krakowie wystąpi dwa razy - 2 i 3 października (godz. 19.00). Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

Unsound on-line

Tegoroczny Festiwal Unsound wystartował 1 października. Tym razem, ze względu na pandemię, wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Wydarzenie trwa do 11 października. W programie m.in. występy muzyków, premiery A/V, warsztaty taneczne, eksperymentalne webinary, wydarzenia poświęcone praktyce wspólnego słuchania, ale i koordynowane wycieczki i spacery. W ramach festiwalu będą miały miejsce także panele dyskusyjne czy koncert muzyki do spania. Szczegółowe informacje na stronie Unsound.

Jazz Juniors - święto jazzu

W Cricotece trwa kolejna edycja festiwalu Jazz Juniors. W tym roku w związku z pandemią wydarzenie odbywa się nieco wcześniej niż bywało do tej pory. Organizatorzy zaprosili do udziału wyłącznie polskich muzyków. Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie Jazz Juniors.

Filmy dokumentalne w Nowej Rezydencji

Nowa Rezydencja (ul. Ujastek 1)w każdą niedzielę zaprasza na pokazy filmów dokumentalnych w ramach Millennium Docs Against Gravity (godz. 20.00). W programie znalazły się obrazy poświęcone muzyce, architekturze i fotografii, produkcje poruszające kwestie sztucznej inteligencji czy zmian klimatycznych. W niedzielę zobaczymy film „Duch Bauhausu” (90 min., Niemcy 2018). Bilety w cenie 10 zł. Więcej szczegółów TUTAJ.

Dyskusje z Miłoszem

Festiwal Miłosza zaprasza na kolejną odsłonę poetyckich działań. W programie online znalazła się sentymentalna podróż po mieszkaniu Czesława Miłosza, poetyckie odpowiedzi na wiersze noblisty i „Spiżarnia poetycka”, czyli podcasty powstające w samym sercu literackiego Krakowa. Szczegóły na stronie Festiwalu Miłosza.

 

comments powered by Disqus