Znamy laureatów Złotych Pinezek. W zestawieniu króluje Małopolska

fot. Materiały prasowe Google

Google wyłonił najlepiej oceniane przez użytkowników i użytkowniczki „zielone miejsca” w Polsce. Wśród laureatów znalazły się m.in. Ojcowski Park Narodowy, Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody Wąwóz Homole.

Dwa lata temu, z okazji 15. urodzin Map Google, nagrodzono 16 atrakcji turystycznych. W tym roku laureatami Złotych Pinezek zostało piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom tego wyjątkowego wyróżnienia, które jest odzwierciedleniem docenienia piękna polskiej natury przez tysiące użytkowników i użytkowniczek Map Google. Bogactwo i różnorodność przyrody, mnogość szlaków zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek oraz świetna infrastruktura miejsc to tylko niektóre z zalet parków i rezerwatów dostrzeżonych przez użytkowników i użytkowniczki – mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Zielone cuda natury w Małopolsce

Wśród pietnastu nagrodzonych miejsc aż pięć znajduje się w województwie małopolskim. Są to:
  • Ojcowski Park Narodowy – ocena 4,8 na podstawie 19 800 opinii
  • Pieniński Park Narodowy – ocena 4,9 na podstawie 15 666 opinii
  • Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy – ocena 4,7 na podstawie 9 769 opinii
  • rezerwat przyrody Wąwóz Homole – ocena 4,8 na podstawie 11 236 opinii
  • rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto – ocena 4,7 na podstawie 4 155 opinii

– Mamy nadzieję, że Złote Pinezki będą również inspiracją do planowania wypoczynku i odwiedzenia właśnie tych i im podobnych zielonych miejsc w Polsce. Użytkowników i użytkowniczki zachęcamy do korzystania z opinii i dzielenia się z innymi cennymi wskazówkami, ciekawymi informacjami czy pięknymi zdjęciami – dodaje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Lista wszystkich laureatów znajduje się na stronie www.zlotepinezki.pl.

comments powered by Disqus