Tak się w Krakowie wita tramwaje: szampanem i kwiatami

Otwarcie linii tramwajowej fot. PS

Równo o godzinie 7:57 mieszkańcy Dzielnicy I Stare Miasto na przystanku Teatr Bagatela przywitali tramwaj linii nr 8, który z Borku Fałęckiego jechał do Bronowic Małych.

Ponad rok trwał remont ulic: Karmelickiej, Królewskiej, Podchorążych oraz Bronowickiej. Przez ten czas na pętlę w Bronowicach nie dojeżdżały tramwaje. W niedzielę 6 października pojazdy MPK wróciły na swoje trasy.

Z tej okazji mieszkańcy Krakowa w dość nietypowy sposób postanowili uczcić ponowne otwarcie linii tramwajowej. Najpierw pojazd przeciął wstęgę z bibuły, później do akcji wkroczył komitet powitalny, który obdarował motorniczą „ósemki” kwiatami. Na koniec przewodniczący Dzielnicy I Stare Miasto Tomasz Daros oblał przednie szyby tramwaju szampanem.

Magdalena Gawęda, jedna z organizatorek społecznego otwarcia linii tramwajowej do Bronowic mówi, że to wielki dzień nie tylko dla mieszkańców Starego Miasta ale również dzielnicy V Krowodrza oraz VII Bronowice.

– Postanowiliśmy zorganizować bardzo szybki flash mob – mówiła Magdalena Gawęda. – Skąd pomysł, aby zorganizować taki happening? – Kochamy tramwaje i tymi tramwajami podróżujemy w różne rejony miasta – odpowiedziała.

comments powered by Disqus