Weekend w pigułce (23 – 25 kwietnia): Wielkie święto księgarń kameralnych, Małopolskie Dni Książki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Weekend księgarń kameralnych, Małopolskie Dni Książki, przegląd koreańskiej animacji i koncerty online – to tylko niektóre z propozycji na ostatni weekend kwietnia.

Weekend księgarń kameralnych

Wielkie święto księgarń kameralnych już w ten weekend! Pomimo pandemii krakowskie księgarnie przygotowały dla czytelników wiele niespodzianek. W programie spotkania z pisarzami online, ale i czytelnicze akcje. W programie m.in. akcja „Książka + kawa” w księgarni NOWA, wernisaż online wystawy fotografii Katarzyny Ładny i Kamila Sorockiego „Nowa Huta od natury strony”, Spółdzielnia Ogniwo zaprosi na spotkanie z Olgą Hund. Księgarnia pod Globusem zaprasza w swoje progi, gdzie w rolę księgarza wcieli się Łukasz Wojtusik, dziennikarz, autor podcastu „Alfabet Wojtusika”, który doradzi po jaką książkę warto sięgnąć.

20. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Przed nami kolejna edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Biblioteka przy Rajskiej zaprasza na spotkania online:

23 kwietnia, godz. 17.00 - W ramach cyklu WWRajska, o książkach porozmawiają Łukasz Wojtusik i Marcin Wilk. Gościem specjalnym spotkania będzie Katarzyna Tubylewicz - pisarka, kulturoznawczyni i tłumaczka z języka szwedzkiego. Autorka powieści „Własne miejsca” i „Rówieśniczki”, prowadzi zajęcia na temat kultury polskiej na Uniwersytecie Sztokholmskim.

24 kwietnia, godz. 17.00 - O tym jak poradzić sobie z sytuacją życia w pandemii, brakiem kontaktów, międzyludzkich Łukasz Wojtusik porozmawia z Tatianą Mindewicz-Puacz, praktykiem i psychologiem biznesu, psychoterapeutką, certyfikowanym coach ICC, mówczynią motywacyjną, ekspertką ds. kampanii społecznych i programów CSR. Tatiana Mindewicz-Puacz to również autorka książek „Luz. I tak nie będę idealna”, „Miłość i co dalej”, „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc” i płyty stworzonej na bazie jej biznesowych warsztatów „Buduj relacje, nie będziesz musiał sprzedawać - 5 kroków do stworzenia wartościowej relacji biznesowej”. Od 2016 roku bierze udział w programie Projekt Lady gdzie jako mentorka wspiera uczestniczki w pracy nad ich rozwojem osobistym.

Tysiąc nocy i jedna

Najnowszą produkcję Teatru Słowackiego „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” będzie można zobaczyć na żywo 24 kwietnia o godz. 19:00 na platformie Play Kraków.

K-animation. Pierwszy przegląd koreańskiej animacji

Od piątku do niedzieli potrwa pierwszy przegląd najlepszej koreańskiej animacji na platformie MOJEeKINO.pl Festiwal to trzy sekcje: Autorzy K-Animation, Retrospektywa Jeong Da-hee: Struktura świata i Krótka Forma.  Do wirtualnych sal zapraszają kina Agrafka i KIKA.

Dni Bachowskie online

Koncerty w ramach Dni Bachowskich jeszcze do soboty można oglądać bezpłatnie na kanale Akademia w sieci. To kameralne i solowe koncerty w wykonaniu studentów i pedagogów Katedry Muzyki Dawnej AMKP. Szczegóły: www.amuz.krakow.pl.

Koncert symfoniczny Filharmonii Krakowskiej

W najbliższy piątek o 19.30 Filharmonia Krakowska zaprasza na koncert symfoniczny. Wystąpią: Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Łukasza Borowicza. Koncert online na kanale YouTube Filharmonii Krakowskiej.

Sen Nocy Letniej

Opera Krakowska zaprasza w najbliższą niedzielę o 18.30 na „Sen Nocy Letniej”. Spektakl będzie można zobaczyć na platformie Play Kraków.

Sinfonietta Cracovia bez ograniczeń

Sinfonietta Cracovia nie poddaje się lockdownowi i ograniczeniom. W sobotę o 18.00 na platformie Play Kraków odbędzie się II Koncert fortepianowy B-dur op. 19 Ludwiga van Beethovena w wykonaniu pianisty Dejana Lazicia z towarzyszeniem Sinfonietty Cracovii prowadzonej przez Jurka Dybała.

Koncert wiosenny AGH

W niedzielę o 18.00 Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na koncert wiosenny. Wydarzenie będzie można zobaczyć online na Facebooku Klubu Studio i w serwisie YouTube. Wystąpią m.in. Oreada, Póki Co i EKT Gdynia.