Weekend w pigułce: Męskie Granie, kulturalne lato w parku Jordana, Letnie Brzmienia

Męskie Granie fot. mat.prasowe
Męskie Granie, kulturalne wydarzenia w parku Jordana, swingowa potańcówka w Nowohuckim Centrum Kultury, Rajska w plenerze. To tylko niektóre wydarzenia tego weekendu. Sprawdźcie, co jeszcze dzieje się w mieście!

Męskie Granie

Po przerwie spowodowanej pandemią powraca trasa koncertowa Męskie Granie. W najbliższy piątek i sobotę wydarzenie zagości na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. W piątek wystąpią Dawid Podsiadło, król, Jarecki i Bluszcz, a dzień później wystąpią Ørganek, Daria Zawiałow, Baasch, WaluśKraksaKryzys i Męskie Granie Orkiestra 2020. Start o 17.00. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Park Jordana pełen wydarzeń

W sobotę o 20.00 widzowie będą mieli okazję obejrzeć operetkę sanatoryjną „Turnus mija, a ja niczyja” zaprezentowaną przez Teatr Słowackiego. Pierwszy weekend Kraków Culture Summer  zwieńczy koncert audiowizualny Voices of the Cosmos przygotowany przez Audio Art Festival. Przez cały weekend od godz. 11.00 do 18.00 działać będzie strefa zabaw i warsztatów dla dzieci organizowana przez Kids in Kraków, a projekt społeczny Orfeo & Majnun zaprosi najmłodszych w świat baśni spotkaniem „Bahar znaczy wiosna” prowadzonym przed Agnieszkę Ayşen Kaim. W niedzielę w parku Jordana odbędzie się również Piknik Krakowski.

Letnie Brzmienia

Koncertowe lato trwa również w Centrum Sportu Parkowa. W piątek wystąpi Baranovski, a w sobotę Mrozu. Regulamin Imprezy jest dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin oraz www.letniebrzmienia.pl. Koncerty organizowane są zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Akceptując regulamin zakupu
biletu, zatwierdza się także oświadczenie o stanie zdrowia. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na stronie oraz wydarzeniach facebookowych.

Lato na Fortach trwa

Druga edycja Lata na Fortach w pełni. 6 sierpnia w przestrzeni Fortów Kleparz wystąpi Bass Astral (19.00), a w niedzielę, 8 sierpnia, Arek Kłusowski (18.00) i Kwiat Jabłoni (20.30).

Krakowski Kiermasz Książki

Przed nami trzeci w tym roku Krakowski Kiermasz Książki. Wydarzenie potrwa przez cały weekend na placu Marii Magdaleny w godz. 10.00–20.00.

Śniadanie na trawie, koncerty i zajęcia karate

Arena Garden przez cały weekend zaprasza na śniadanie na trawie, zajęcia karate dla dzieci i koncerty. W programie również „Rytmy Latino” z dj-em Tiger, Brazilian Summer Nigh i pokaz Doktora WOW. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

Biblioteka dla każdego. Rajska w plenerze

Wymiana kwiatów, spotkania z podróżnikami, baśnie i legendy z różnych stron świata, potyczki z językiem polskim. To wszystko czeka na tych, którzy w sierpniowe soboty odwiedzą stoisko Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w Strefie Błonia (Al. 3 Maja 55). Plenerowe stoisko będzie czynne między 13:00 a 19:00.

Kino letnie w MOCAK-u

Tradycyjnie w trakcie wakacji MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. Tegoroczna edycja poświęcona będzie tematyce związanej ze społecznością LGBT+. 6 sierpnia 2021 o 21.00 w podcieniach muzeum będzie można zobaczyć film „Girl” (reż. Lukas Dhont).

Dni św. Wawrzyńca w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Przez trzy dni: 7, 8 i 10 sierpnia Muzeum Inżynierii Miejskiej będzie świętować „Dni św. Wawrzyńca.” W ramach „Dni” odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców oraz spektakl kamishabai opowiadający o Janie Szczepaniku, nazywanym „geniuszem z Galicji”, spotkanie z rowerową podróżniczką Urszulą Ziober-Flieger, a także I Krakowski Przejazd Kolorowych Cyklistów. Muzeum zaprasza również na grę miejską dla rodzin zatytułowaną „Święty w ulicy zaklęty” oraz na spacer szlakiem nazewnictwa ulic i ich zabytków.

Cricoteka zaprasza na kulturalne spacery po Podgórzu

Podgórski plac zabaw to przestrzeń spotkania, rozmowy oraz okazja do wzajemnego poznania z innymi instytucjami, organizacjami i artystami działającymi w Podgórzu. W ramach projektu odbędą się 3 kulturalne spacery. Na pierwszy z nich Cricoteka zaprasza w najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, o godzinie 12.00. Spacer dźwiękowy będzie okazją do zbadania warstw dźwiękowych, z których składa się miasto. Miejsce spotkania: Cricoteka (ul. Nadwiślańska 2-4).

Swingowa potańcówka pod gołym niebem

Muzykę lat 30. i 40. rodem z amerykańskich ball roomów usłyszeć będzie można podczas niedzielnego koncertu w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie na swingową potańcówkę pod gołym niebem zaprosi zespół Lazy Swingers Band. Koncert odbędzie się na scenie plenerowej o godzinie 18.00.

Tynieckie Recitale Organowe

Dzieła mistrzów i współczesne kompozycje w murach niemal 1000-letniego opactwa. Koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych będą się odbywały w każdą sierpniową niedzielę. 8 sierpnia o 16.00 odbędzie się kolejny z koncertów. W programie: J. Stanley, G.F. Handel, G. Murray, C. Mawby, G. Colburn, T. Pavlechko, A.V. Fedak, C. Cooman, G. Hamilton, T. Knight, D. Locklair.

Podgórskie Letnie Koncerty w kościele św. Józefa

W najbliższą niedzielę o 16.00 kolejna odsłona Podgórskich Letnich Koncertów. W kościele św. Józefa przy rynku Podgórskim zabrzmią wybitne sakralne kompozycje i arcydzieła muzyki klasycznej. W programie: H. Villa-Lobos, J.S. Bach, À. Barrios, S. Grasse. Udział w koncercie jest bezpłatny. 

News will be here