Jak Niemcy spiszą się na Euro, grając u siebie?

Nasz zachodni sąsiad ma bogatą piłkarską historię. Ostatnie lata nie były dla Niemców udane, a media od dawna domagały się kadrowej rewolucji. I rzeczywiście, nowy selekcjoner dokonał kilku ważnych zmian w składzie. Już niebawem przekonamy się, jak zaprezentuje się drużyna po gruntownej przebudowie.

Czy to nadal drużyna turniejowa?

Gdy w 2006 roku Mistrzostwa Świata odbywały się w Niemczech, gospodarze zajęli trzecie miejsce. Wówczas mówiło się o pewnym rozczarowaniu, ponieważ liczono na więcej. Tegoroczne zmagania w ramach Mistrzostw Europy także odbywają się na terenie naszego zachodniego sąsiada. Na mecze można już obstawiać zakłady bukmacherskie. Wiele wskazuje na to, że kibiców czeka prawdziwe piłkarskie święto.

W ostatnich latach wystąpienia drużyny były jednak nieudane. Na trzech ostatnich turniejach zawodnicy raczej nie potrafili zagrać na miarę swojego potencjału, a media pisały o rozczarowaniach. Kibice i eksperci byli wówczas zgodni, że tę drużynę było stać na więcej.

Gospodarz ma co udowadniać

Niemcy po ostatnim blamażu na Mistrzostwach Świata postanowili przeorganizować swoją kadrę. Nie obyło się bez zmiany trenera, a do tego na przestrzeni kilku zgrupowań testowano różnych zawodników. Żegnano się z doświadczonymi kadrowiczami, aby później się z nimi godzić i ponownie zapraszać na spotkania kadry.

Wydaje się, że aktualnie zapanowała pewna stabilizacja. Mecze towarzyskie pokazały, że w tej drużynie nadal drzemie potencjał. Ten należy również udowodnić w spotkaniach o znacznie większej randze. Mistrzostwa Europy będą ku temu odpowiednią okazją. Gospodarz ma też szansą do zrehabilitowania się przed swoimi kibicami, którzy w ostatnich latach musieli niejednokrotnie zmagać się z goryczą porażki.

Kadra bez zasłużonych graczy

Gdy ogłoszono skład drużyny na zawody, niektórzy mogli być zaskoczeni. Zabrakło bowiem kilku nazwisk, które od lat były obecne w kadrze. Niektórych dziwić może środek obrony, gdzie zrezygnowano z usług doświadczonego weterana, który w dodatku rozegrał właśnie fantastyczny sezon.

Z drugiej strony pożegnanie się z kilkoma legendami może mieć sporo sensu. Być może selekcjoner doszedł do wniosku, że kadra potrzebuje nowych twarzy i świeżej krwi. Zawodników, którzy jeszcze czekają na swoje największe sportowe sukcesy. W ostatnich latach niemieckie media zwracały uwagę na to, że w kraju brakuje młodych, zdolnych zawodników, którzy mogliby uchodzić za światową czołówkę.

Niemcy borykają się od kilku lat ze sporymi problemami. Nie można jednak zapominać, że to nadal drużyna, która historycznie ma ogromne doświadczenie. W dodatku bycie gospodarzem turnieju stanowi dodatkowy atut, który może stać się kolejną zachętą do przełamania złej passy.

Grupowi rywale Niemców to Szkoci, Węgrzy i Szwajcarzy. Mistrzostwa Europy pokazywały już, że dopóki piłka w grze, to wszystko może się wydarzyć.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

LV BET Zakłady Bukmacherskie to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę LV BET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.lvbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia z 13 maja 2016 roku, o nr PS4.6831.9.2016.EQK.