Drogi, chodniki, kładka. Co zmieściło się w budżecie? [LISTA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Schody przy dworcu autobusowym, rozpoczęcie budowy ul. 8 Pułku Ułanów, kontynuacja prac przy linii do Mistrzejowic i kładce Kazimierz-Ludwinów – to część z listy inwestycji, które znalazły się w tegorocznym budżecie.

Miasto opublikowało właśnie przyjęty przed Bożym Narodzeniem budżet na 2024 rok. Przed ostatnią grudniową sesją radni złożyli do projektu ponad 400 poprawek. Ostatecznie część z nich wycofali przed głosowaniem, ale i tak projekt złożony wcześniej przez prezydenta został mocno zmodyfikowany.

Teraz można już zobaczyć, jak ostatecznie wygląda tegoroczny budżet Krakowa. Poniżej publikujemy wybrane inwestycje dotyczące infrastruktury komunikacyjnej – te, w których zaplanowano prowadzenie prac w terenie lub przynajmniej ich rozpoczęcie. W drugiej części tekstu znalazły się natomiast inwestycje, które zgodnie z planem mają w tym roku uzyskać ostateczne decyzje pozwalające na start prac.

Warto zaznaczyć, że plany zapisane w budżecie mogą się jeszcze na przestrzeni roku zmieniać – realizacja niektórych inwestycji się opóźnia, ale zdarza się też tak, że po znalezieniu dodatkowych środków udaje się dopisać do listy kolejne zadania.

Wszystkie zadania wpisane do budżetu można znaleźć TUTAJ.

To lista inwestycji, które mają być realizowane w tym roku:

Te inwestycje mają natomiast w tym roku uzyskać decyzję ZRID lub pozwolenie na budowę: